0242 237 50 75

Kültür ve Sanat Komisyonu

Kültür ve Sanat Komisyonu

ATO Kültür ve Sanat Komisyonunun oluşturulması

 

ATO Kültür ve Sanat Komisyonunun oluşturulması  ve 2 sene boyunca yapılacak faaliyetlerinin genel olarak değerlendirilmesi amacıyla  23 Haziran 2016 Perşembe günü toplanıldı. Toplantı için davet,  1 gün önceden tüm üyelere SMS yoluyla yapıldı. Ayrıca, daha önce üyelerimize yapılan, “hangi komisyonda çalışmak istersiniz? ” anketinde bu komisyonu işaretleyen arkadaşlarımız da telefonla davet edildi.

 

Toplantıya Dr. Adnan İş, Dr. Selçuk Koçlar, Dr. Oya  Özgür, Dr. Gülsün Gülay Yılmaz, Dr. Nermin Keskiner, Dr. Feza Köylüoğlu, Dr. Şahin Gümrü, Dr. Sabri Türeli, Dr. Ozan Uzkut ve Dr. Ömer Çayırlı katıldı.

Toplantıda vurgulanan konular, başlıklar halinde şöyle sıralanabilir:

* Kültür ve eğlence gezileri, üyelerimizi birbiriyle kaynaştırıcı ve oda çalışmalarına katılımı artırıcı olması yönüyle çok önemlidir. Mümkünse her ay bir gezi planlaması yapılması.

* Periyodik olarak felsefe tarih edebiyat alanında düzenli bir kurs- ders- sohbet programı düzenlenmesi.

* Tiyatro, şiir ve müzik alanında gösteriler performanslar düzenlenmesi

* Adının, “Tabip Odası Cumhuriyet Korosu” olacağı, tamamen doktorlardan ve çocuklarından oluşturulacak, çok bilinen marş, türkü ve şarkıları seslendirecek ve Dr. Ömer Çayırlı tarafından yönetilecek bir koroyla, konser verilmesinin sağlanması.

* Sinema kulübünün şimdiye kadar var olan programının desteklenerek devamının sağlanması

* Resim, ebru ve fotoğraf kursları yapılabilmesi yönünde hazırlık çalışmalarına başlanması.

* Motosiklet, bisiklet, dağ yürüyüşleri ve yelkenli tekne gibi outdoor etkinlikler için grup oluşturma çalışmaları yapılması.

Öncelikle; bu çalışmaları  sevk ve organize etme amaçlı, Dr. Feza Köylüoğlu, Dr. Gülsün Gülay Yılmaz ve Dr. Ozan Uzkut’tan oluşan bir komite oluşturuldu. Ve bundan sonraki toplantının daha fazla katılım sağlanarak 12 Temmuz’da tekrarlanması kararlaştırıldı.