0242 237 50 75

Meslektaşımıza Geçmiş Olsun Diyoruz!

images_foto2016_aysel-oktay

Olayın haber alınması üzerine Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu süreci yakından takip etmeye başlamış

30 Mayıs 2018 çarşamba günü İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Aysel Oktay, muayenehanesine hasta olarak gelen bir çift tarafından şiddete ve gaspa uğramıştır. Bıçakla tehdit edilerek ağzı, elleri ve ayakları bağlanan meslektaşımız ciddi bir psikolojik travma yaşamıştır.

Olayın haber alınması üzerine Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu süreci yakından takip etmeye başlamış, kendisine ve yakınlarına ulaşarak önce geçmiş olsun dileklerini iletmiş; başta hukuksal olarak her türlü desteğe hazır olduğumuz bildirilmiştir.

31 Mayıs 2018 günü ise meslektaşımız odamız yönetim kurulu üyeleri Prof.Dr. Elif Peştereli ve Dr.Aydan İzgi tarafından tekrar muayenehanesinde ziyaret edilerek geçmiş olsun dileklerimiz iletilmiş, desteğimiz ve dayanışma duygularımız tekrar ifade edilmiştir.

Ziyarette şiddeti öven, olağanlaştıran, özendiren söylemlerle şiddetin her geçen gün artmakta olduğu, hekimlerin çalışma güvenliklerinin sağlanması gerekliliği, sağlıkta şiddet yasasının ivedilikle gündeme alınmasının önemi dile getirilmiştir.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin farklı bir boyutu olarak değerlendirebileceğimiz bu olayı kınıyor, faillerin en kısa sürede yakalanarak yargılanmasını ve adaletin gerçekleşmesini diliyoruz.