0242 237 50 75

Mine SÖĞÜT ile söyleşi ve imza günü

images_foto2016_edebiyat-matine

Türk Tabipleri Birliği Edebiyat Matineleri “7 Bölge 7 Matine”

 

Türk Tabipleri Birliği Edebiyat Matineleri “7 Bölge 7 Matine”

 

Antalya Tabip Odası kültür ve sanat etkinlikleri devam ediyor. Tabip Odası 27 Nisan Cumartesi saat 15.00’ da AKS (Atatürk Kültür Sanat) merkezinde Türk Tabipleri Birliği Edebiyat Matineleri “7 Bölge 7 Matine” ye ‘’Sekizinci günde sohbet ‘’başlığıyla ev sahipliği yaptı.

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Nursel ŞAHİN konuşmasında Mine SÖĞÜT’ü Antalya ‘da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.Edebiyat alanında önemli yeri olduğunu belirterek,katılımından dolayı teşekkür etti.Mine Söğüt ile hem söyleşi yapacağız hem kitaplarını imzalatacağız diyerek ,etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

KOKTEYL FOTOĞRAFLARI İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

SÖYLEŞİ VE İMZAFOTOĞRAFLARI İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

Ardından söz alan Uz. Dr.Oya ÖZGÜR yazarın bazı kitaplarından alıntılarla yaşam öyküsünden bahsederek ,kitaplarından örnekler verdi.1968’de İstanbul’da doğdu. Kadıköy Kız Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Aynı bölümde yüksek lisans yaptı. 1990 yılında güneş gazetesinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Tempo Dergisi ve Yeni Yüzyıl gazetesinde gazeteciliğini sürdürdü. 1993 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği yarışmada, haber dalında mansiyon ödülü aldı. 1996-2000 yılları arasında haberci belgeselinin metin yazarlığını yaptı. Adalet Cimcoz, bir yaşam öyküsü denemesi adlı biyografi kitabı 2000 yılında yky’dan yayınlandı.O yıllardan itibaren bir çok kitaba imza atan Mine SÖĞÜT halen roman ve öykü alanlarında yazarlık çalışmalarına devam ediyor. Adalet Cimcoz Bir Yaşam öyküsü Denemesi 2000,2007’de,Şahbaz’ın Harikulade Yılı 1979,Deli Kadın Hikayeleri 2011 de eserlerinden bazılarıdır.“Yazarken değil yaşarken sarsılıyorum” diyen Mine Söğüt’ü etkileyici son kitabı Gergedan -Küfür Kitabı ile Türk Tabipler Birliği’nin Edebiyat Matineleri adı altında yaptığı toplantıların Antalya ayağında ağırlamaktan çok mutluluk duyuyoruz.diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından Ayşegül TÖZEREN’ in yönlendirdiği söyleşide Mine SÖĞÜT’ ün doğumundan, çocukluk dönemine, hayata bakış açısının nasıl değiştiğine ve bugüne kadar uzanan yaşamlarından kesitler, hayatın farklı alanlarına bakış açıları, kitaplarının oluşumundaki etkilenimleri, yazarlığa başlayış hikayesi, kitaplarında yer alan çizgilerin öyküsü, okurlarını hangi bakış açısıyla değerlendirdiğine kadar bir çok konu izleyicilerle paylaşıldı.Okurlar bir an olsun söyleşiden kopmadılar. Soluksuz geçen söyleşi en son kitap imzalanması ve sohbetle devam etti. Söyleşinin sonuna doğru katılan okurların sorularına da samimi sözlerle cevap veren SÖĞÜT kitaplarını imzaladı. İmza kısmında her okura zaman ayırıp kısa bir söyleşi de yaparak onlarla bu özel anı fotoğraflarla ölümsüzleştirdi. Her alandan okurun katıldığı söyleşide hekimlerin yoğun ilgisi vardı. Bu tür etkinliklerin devamını Tabip Odasından talep ederek yazarla birlikte toplu bir anı fotoğrafı da çektirdiler.