0242 237 50 75

Onur Plaketleri

images_foto2016_onur-plaket-19

Yolumuza, mesleğimizi ışık tutan, on yıllardır yanımızda olan, onurlu duruş

Antalya Tabip Odası 14 Mart Tıp Haftası Etkinlikleri kapsamındaki Plaket Törenimiz 15 Mart 2019 tarihinde Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde resim sergisinin açılışıyla başladı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Resim Sergisi
Meslektaşlarımız ve konuklarımız resim sergisini keyifle gezdiler. Birbirinden güzel resim, karikatür ve fotoğraflarıyla bizlere görsel şölen sunan Dr. Güray Ünlü, Dr. Mustafa Sabri Türeli, Dr. Zeynep Özer Savcı, Dr. İrfan Dönmez, Dr. Serdar Çeliktaş, Dr. Çiçek Akbaş, Dr. Elmas Uğur Döşemeci ve Dr. Mehmet Çağlar Erözgen, Dr.Serdar Ünlü ve Dr.Dilek Çolak’a plaketleri takdim edildi.

Cumhuriyet Korosu
Sonrasında kokteyl salonunda biraraya gelen meslektaşlarımız Cumhuriyet Korosunun şarkıları ve türkülerine coşkulu bir şekilde eşlik ettiler.

Plaket Töreni
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin’ in konuşmasıyla plaket törenimiz başladı.

Prof. Dr. Nursel Şahin, “Yolumuza, mesleğimizi ışık tutan, on yıllardır yanımızda olan, onurlu duruş ve çabalarıyla her ortamda hekimlik yapan duayen ablalarımızı, ağabeylerimizi önce saygıyla selamlıyorum. Sizlerin açtığı yol, sağladığınız güç ve çabayla bu gün hekimlik mesleğini sürdürüyoruz. Ve bu ışığı umarız sizler kadar biz de gençlerimize, yeni meslektaşlarımıza, öğrencilerimize iletebiliriz” dedi.

Prof. Dr. Nursel Şahin, 14 Mart Tıp Bayramının bu yıl 100. Yılını kutladıklarını vurgulayarak, “Bağımsızlık, özgürlük ve barış var olduğundan beri Hekimliğin ilkesi olmuştur. 1919’da işgal altındaki ülkemizde ilk mücadele meşalelerini hekimler yaktı.” dedi.

Mini müzik dinletisi adeta salondaki meslektaşlarımızın ruhuna işledi. Ardından hekimlik mesleğinde 30-40-50-55-60 ve 65 yılını dolduran meslektaşlarımıza onurlu hekimlik yaşantılarını sembolize eden plaketleri verildi. Plaketlerini alan hekimler günün anlam, önemi ve meslek yaşantılarındaki anılarına ilişkin konuşmalar yaptılar.