0242 237 50 75

Oyumuzu kullanalım

images_img1_esgdcmh

Aralarında Antalya Tabip Odası’nın

Aralarında Antalya Tabip Odası’nın da olduğu Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu bir basın toplantısı düzenleyerek tüm üyelerini ve herkesi 10 Ağustosta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmaya çağırdı.

Antalya Tabip Odası adına Yönetim Kurulu üyesi Dr.Nefi kara’nın katıldığı ve Baro Salonu’nda yapılan açıklamayı Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu Sözcüsü Av. Abit Küçükarslan okudu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

BASIN AÇIKLAMASI
Ülkemiz 10 ağustosta Cumhurbaşkanını seçiyor, bilindiği üzere daha önce ki Cumhurbaşkanları TBMM tarafından seçilmiştir. Bu dönemde ilk kez Cumhurbaşkanı tüm yurttaşlar tarafından seçilecektir. 6271 sayılı yasanın bu şekilde çıkarılmasının nedenlerini hepimiz hatırlıyoruz. Seçimi yurttaşlar yaparken adayı gösterememesinin nedenlerinin de çıkarılan yasanın bir tepki yasası olmasından kaynaklandığını düşünüyoruz. Ayrıca kamu görevinde çalışan herkes istifa ederek aday olurken, Başbakanın istifa etmeden seçimlere katılmasının eşitlik ilkelerine aykırılığını söylemek zorundayız.

Bilindiği üzere Dünyada Başkanlık sistemiyle yönetilen ülkeler, bağımsız devletlerden oluşan ülkelerdir. Yapılacak seçim başkanlık seçimi değil Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Şu anda sorun partilerin oy artırması olmadığı gibi, herhangi bir ayrımcılık sorunu da değildir. Sorun Demokrasi sorunudur. Son dönemlerde ki toplumdaki kutuplaşmanın ne kadar arttığını hepimiz görüyoruz. Sorun bu kutuplaşmayı çözmektir. Bunun için; Demokrasiye, insan haklarına, hukuk devletine, Kuvvetler ayrılığına , laikliğe inanan, uzlaşma ve barış kültürünü savunacak ve güçlendirecek, Cumhuriyetin temel ilkelerini savunacak ve koruyacak bir Cumhurbaşkanına her zamankinden çok ihtiyacımız olduğu açıktır.

Ülkemizin son dönemde komşularıyla ve dünyayla ilişkilerini üzülerek izliyoruz. Orta Doğudaki gelişmelerin ülkemiz içindeki bir sorun kadar, ülkemizi etkileyeceği, bu sorunların uzlaşma ve barış kültürü ile demokratik kurallarla çözülebileceği açıktır…

Sayılabilecek bu ve benzeri nedenlerle Cumhurbaşkanlığı seçimi her yurttaş için çok önemlidir. Söz ve karar Yurttaştadır. Halkımızın sorumluluğunun bilincinde olarak mutlaka sandığa gideceğini, oyunu ülkemiz yararına kullanacağını düşünüyoruz. Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak odalarımızın tüm üyelerini ve herkesi 10 Ağustosta oy kullanmaya çağırıyoruz. Unutmayalım ki sandığa gitmemek hiç istemediğin adaya oy vermek anlamına gelir.23.07.2014
Saygılarımızla.

BASIN AÇIKLAMASINA KATILANLAR
Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu
Antalya Barosu

Antalya Tabip Odası

Diş Hekimleri Odası
Elektrik Mühendisler Odası

Harita Mühendisleri Odası

İnşaat Mühendisleri Odası
Mimarlar Odası

Ziraat Mühendisleri Odası

Makina Mühendisleri Odası
Jeoloji Mühendisleri Odas

ı Jeofizik Mühendisleri Odası

Maden Mühendisleri Odası
Orman Mühendisleri Odası

Şehir Plancıları Odası

Eczacılar Odası
Peyzaj Mimarları Odası

Veteriner Hekimleri Odası

Kimya Mühendisleri Odası
Gıda Mühendisleri Odası

Çevre Mühendisleri Odası

Antalya Ser. Muh. Mali. Müş. Odası