0242 237 50 75

Özel Hekimlik Kolu Toplantısı

Özel Hekimlik Kolu Toplantısı

Dr.Halil Duran’ın da katıldığı toplantıda
TTB Özel Hekimlik Kolu Toplantısı İstanbul Tabip Odası Cağaloğlu Binasında, 28 Kasım 2015, Saat: 16:00-20:00 arası yapıldı.

Antalya Tabip Odası adına yönetim kurulu üyesi Dr.Halil Duran’ın da katıldığı toplantıda aşağıdaki konular ele alındı:

1. Özel hastanelerde torba yasa sonrası yaşanan şirket kurma baskılarına karşı izlenecek yol konusunda Dr.Kemal Özay’ın sunumunun ardından, Silivri ve Antalya süreçleri konusunda bilgi verildi.
2. Reklam konusunda tıbbi ve etik sınırları belirleyecek yeni bir yönetmelik hazırlanması için özel Hekimlik Kolu Genel Sekreteri Dr. Özcan Çakmak bir sunum yaptı. Sunumun ardından, TTB Hukuk Bürosu Koordinatörü Dr. Hakan Giritlioğlu ile telekonferans yoluyla konuşularak konu detaylı olarak tartışıldı
3. Özel Hastanelerde çalışan hekimlerin asgari ücretlerinin belirlenmesine yönelik bir çalışma başlatılması Kol Başkanı Dr. Cemil Tugay tarafından önerildi ve çalışma planlandı.
4. TTB HUV ve TTB 2016 katsayısı konusunda bilgilendirme (Dr. Özcan Çakmak)
5. Kişisel sağlık verilerinin korunması ve sağlık net 2 konularında son durum (Dr. Ümit Şen)
6. İl Sağlık Müdürlükleri tarafından istenen “muayenehanelerde bulundurulması gereken ilaç listelerinin güncellenmesi ve gereksiz formalitelerin kaldırılması” konusunda girişimlerin başlatılması yine Dr. Cemil Tugay tarafından önerildi ve bu konuda çalışmalar planlandı.
7.Özel hekimlik çalıştayının Ocak ayı içinde yapılması kararlaştırıldı. Dr. Ekrem Duman ve Dr.Özcan Çakmak planlamada görev aldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ