0242 237 50 75

Meslekte Onur Yılı Plaket Töreni

images_WhatsApp_Image_2021-03-15_at_14.22.06_1

 

Değerli Meslektaşımız,
Meslekte onur yıllarımızı sembolize eden plaket törenimiz Covid-19 pandemisi nedeniyle 14 Mart Pazar günü saat 14.00’da ZOOM programını üzerinden gerçekleştirdik.Özellikle uzun süredir evlerinde kapalı beklemeye zorlanan meslekte 50.,55.,60.,65.,70. onur yılını tamamlayan meslektaşlarımıza ulaşabildiğimiz kadarıyla evlerinde ziyaret edip plaketlerini takdim ettik.
Yolumuza, mesleğimize ışık tutan, yıllardır yanı başımızda olan, onurlu duruş ve çabalarıyla her ortamda hekimlik yapmaya çalışan duayen meslektaşlarımız, onur yıllarını sembolize eden plaket törenine katılımlarıyla bizi onurlandırdı.

PLAKET TÖRENİ SUNU için lütfen tıklayınız

Bu seneki plaket törenimizde tüm katılımcılar buruktu. Bir yanda yaşamını insanlara adayan meslektaşlarımızın önlenebilir hastalıktan dolayı teker teker aramızdan ayrılmış olması, bir yanda alınması gereken önlemlerin gecikmesi , yetersizliği ve yoğun çalışma koşulları nedeniyle halen hastalıkla boğuşan meslektaşlarımızın risklerinin devam ediyor olması hepimizin ortak üzüntüsü. Duygularını ifade eden meslektaşlarımız bugünkü yaşanılanlar nedeniyle hüzünlü konuşmalar yaptılar. Mutant virüslerin vakaları hızla arttırdığı bu dönemde uzun süre kalmayı gerektirecek kapalı ortamda tören yapma koşullarının olmaması ve plaket alacak meslektaşlarımızın çoğunluğunun haklı tedirginliği bizi zoom üzerinden birlikte olmaya itti.
Umudumuz bu dönem için bu şekilde yapılmak zorunda kalınan toplantının tekrarının dostane kucaklaşıp, tokalaşacağımız, yüzlerimizin güldüğü, mesleğin onurunu yıllarca omuzlarında taşıyan meslektaşlarımız adeta birbiriyle kenetlendiği günlerde yüz yüze sohbetlerde birlikte olmaktır.Tüm toplumla beraber bugünlere ulaşacağımıza inanıyoruz.
Meslektaşlarımızın, kimi zaman hüzünlenip, kimi zaman buruk sevinçle duygulandığı, kimi zaman düşündüğü meslekte onur yılı plaket törenini herşeye rağmen ZOOM’da bile olsa gerçekleştirmek katılımcıları ve bizleri mutlu etti.
Bilgilerinize saygı ile sunar,sağlıklı, mutlu ,umutlu günler dileriz.
Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.