0242 237 50 75

Sagalassos-Burdur Gezisi

Sagalassos-Burdur Gezisi

Sagalassos ve Burdur’a düzenlediğimiz

 

Antalya Tabip Odası Kültür Sanat Komisyonu’nun, Sagalassos antik kenti ve Burdur’a düzenlediği geziye çok sayıda doktor katıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ
Sabahın erken saatlerinde Antalya’dan iki otobüsle Burdur’un Ağlasun İlçesi, Sagalassos antik kentine giden doktor ve aileleri, rehber eşliğinde ilk olarak antik kenti daha sonra ‘da Burdur’u gezdi.

Düzenlenen gezi hakkında bilgi veren Antalya Tabip Odası Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin, Burdur Müzesi’nde görevli bir rehber eşliğinde Sagalassos antik kenti ile Burdur’da bir çok yeri görme olanağı bulduklarını ifade ederek; Sagalassos’un önemli yapıtlarından olan Antoninler Çeşmesi, dünyanın en yüksekteki 9.000 kişilik Roma Tiyatrosu ve tarihi kütüphane başta olmak üzere antik kentteki diğer tarihi eserleri de gezdiklerini söyledi.

Prof. Dr. Şahin, gezi sırasında meslektaşlarının Sagalassos Antik Kenti’nin eteklerinden Ağlasun’a bakarak muhteşem manzaranın tadını çıkardıklarının da altını çizerek “Sagalassos’un ardından gezimiz Burdur kent merkezi, Burdur Müzesi ve tarihi konakları ile sürdü. Baro evinde hep birlikte lezzetli, yöresel Burdur Şişi yemeyi de ihmal etmedik. Geziye katılan arkadaşlarımız gün boyunca çok güzel vakit geçirdiklerini tarihi ve doğal güzelliklere hayran kaldıklarını ifade ettiler.” dedi.
Antalya Tabip Odası olarak çok yoğun bir çalışma ve mücadele yürüttüklerini vurgulayan Prof. Dr. Şahin, “Düzenlediğimiz bu tür sosyal aktivitelerle de üyelerimizi ve ailelerimizi bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bölgemizdeki tarihi dokuyu tanımak, bilgilenmek, meslektaşlarımızı kaynaştırmak, yorgunluk ve stres atmak, eğlenmek amacıyla bu tür sosyal etkinlikleri bundan sonra da düzenleyeceğiz.” şeklinde konuştu.