0242 237 50 75

Sahil Alarm Veriyor

Sahil Alarm Veriyor

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz’ın Posta Gazetesi’nde Deniz Kirliliği konusunda bir röportajı yayınlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ‘nin yetki alanında olan sahil şeridinde denetimin yetersiz olduğunu dile getiren Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz, “Sadece deniz değil orada duş almak için oluşturulan kabinler, tuvaletlerde rezil durumda.” dedi.
AÇIKLAMA YAPMALARI GEREK
Halk sağlığı konusunda önemli uyarılarda bulunan Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz, belediyenin sorumluluğu altında olan sahilin sık sık denetime tabi tutulması gerektiğini belirterek, “Turizmin yoğun olduğu dönemlerde belediyenin , farklı bölgelerden kültür alarak denetim yapması gerek, eğer denetim sonucu olumsuz ise konuyla ilgili açıklama yapmak kamu kurumlarının görevi ve sorumluluğudur.” diye konuştu.
KURUMLAR HESAP VERMELİ
Enfeksiyonel hastalıklarla ilgili bir kayıt sistemi olmadığı için ellerinde konuyla ilgili toplu bir bilgi bulunmadığını dile getiren Prof. Dr. Ertan Yılmaz, “Demokratik bir ülkede hesap veren kurumlar Konyaaltı Plajı’nda oluşan bu çirkin görüntü için bir basın açıklaması yaparak halk sağlığını güvence altına almalı ” dedi.
Prof. Dr. Ertan Yılmaz, “Konyaaltı’ndan şu an sorumlu olan belediye , görevini yapmamaktadır.” diye konuştu.