0242 237 50 75

Saklıkent, Kaya köy ve Telmessos gezisi

tlos

Değerli Meslektaşlarımız,
3-4 Eylül’de Arya Tur ile Tlos ve Xantos antik şehir gezisine gidiyoruz. Kazı yapan hocalar İle Tarihte ilk kadın hekim izlerini arıyor ve Saklıkent, Kaya köy ve Telmessos’u geziyoruz. Kontenjanı sınırlı bu geziye kayıtlarınızı 0543 381 79 11 nolu telefon İle Arya Tur’a 10 Ağustos’a kadar yaptırabilirsiniz.

LİKYA’NIN KALBİNE YOLCULUK, TLOS VE XANTOS

Saklıkent Kanyonu ve Mübadelenin izlerini taşıyan Kayaköy

3-4 EYLÜL 2022

1. Gün: Sabah 08:00 de Laura AVM nin ve 08:30 da 5M Migros’un otoparkında buluşuyoruz ve Fethiye’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molasından sonra ilk olarak Fethiye yakınlarındaki Saklıkent Kanyonuna varıyoruz. Yaklaşık 18 km uzunluğunda olan kanyon Eşen çayının kollarından Karaçay tarafından açılmış olup kanyon çıkışındaki kısa bir bölümü gezilebilmektedir. Burada yapacağımız gezi sonrasında çayın üzerine kurulmuş olan “seki”lerde dinlenmek ve hafif bir şeyler atıştırmak için de vaktimiz olacak.

Ardından Likya Birliği’nin önemli şehirlerinden biri olan Tlos antik kentine hareket ediyoruz. İkindi saatlerinde Yaka köyünün kıyısında bulunan antik şehri Kazı Başkanı Prof Dr. Taner Korkut eşliğinde geziyoruz. Konaklama için Fethiye’ye devam ediyoruz ve Alesta Seaside otelde odalarımızı alıyoruz. İsteyenler ünlü Fethiye Balık Pazarında akşam yemeği yiyebilirler.

2. Gün: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Fethiye’nin antik dönemine bir göz atıyoruz. Likya’nın batısındaki Telmessos kentinden bugün iyi durumda olan amfitiyatro ve Kaya mezarlarını gezdikten sonra Kayaköy’e doğru hareket ediyoruz. “Mübadele” ile terk edilmiş bu yerleşim, uzun yıllar defineciler tarafından yağmalandıktan sonra önce sanatçılar, sonra da turizmciler tarafından keşfedildi. Bunun sonucunda bir kentin yeniden canlanmaya başlaması gibi heyecan verici bir süreç başlamış durumda. Levissi (Kayaköy)de yapacağımız gezinti sonrasında bir öğlen molası veriyoruz.

Öğleden sonra Eşen çayının kıyısında Likya “Cumhuriyeti” nin en büyük kenti olan Xantos’a doğru yola çıkıyoruz. Yine “ikindi üzeri” Kazı Başkanı Doç. Dr Erdoğan Aslan eşliğinde özgürlüğü için ölmeyi tercih eden bu şehri geziyoruz. Akşam saatlerinde Antalya’ya varıyoruz ve yeni bir gezide buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

HİZMETLERİMİZ
Otel Artes Seaside Residence otelde geceleme kahvaltı bazında bir gece konaklama
2 gün boyunca klimalı modern tur otobüsü,
Profesyonel rehberlik hizmeti,
Otopark giderleri,
Mesleki Sorumluluk Sigortası

DAHİL OLMAYANLAR:

Müze ve ören yeri girişleri
İlk gün sabah kahvaltısı
Öğlen ve akşam yemekleri
Otel ekstraları

TUR FİYATIMIZ: Ödeme yapan 20 Kişiden itibaren

Çift kişilik odada kişi başına 1.650 TL

Tek kişilik oda farkı 900 TL

Katılım:

Tura katılımınız aşağıdaki hesap numarasına tur bedelini havale etmeniz ile kesinleşecektir.

ARYA TUR TURİZM İŞLETMELERİ

Akbank Akdeniz Bulvarı Antalya

TL IBAN: TR34 0004 6006 0988 8000 1457 15

İptal Koşulları:

TÜKETİCİNİN, ACENTE’ye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı fesih hakkı bulunmaktadır. Bu feshin paket turun başlamasından en az 10 gün önce bildirilmesi halinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ve önceden yapılmak zorunda kalınmış ve geri alınamayacak ödemeler hariç olmak üzere, ilave bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel TÜKETİCİYE aynen iade edilir. Ancak bu feshin paket turun başlamasına 10 günden daha az bir süre kala bildirilmesi halinde tur ücretinin %40 ı tahsil edilir.