0242 237 50 75

“Sevmek Zamanı” Film Gösterimi

sevmek-zamani

Antalya Tabip Odası sinema günleri devam ediyor.

25 Ekim  2022  Salı  saat:18.30’da Antalya Tabip Odası’nda“ Sevmek Zamanı” filminin gösterimi  ile gerçekleştirilecektir.

Film üzerine   Prof. Dr. Taha Karaman ile  söyleşeceğiz.

Bütün meslektaşlarımızı bekliyoruz

Yönetmen: Metin Erksan
Senarist: Metin Erksan
Oyuncular:  Müşfik Kenter, Sema Özcan, Fadıl Garan

Adada ustasıyla birlikte boyacılık yapan Halil, çeşitli evlerde çalışmaktadır. Bir gün çalışmaya gittiği bir köşkün duvarında asılı halde gördüğü bir kadın resmine aşık olur. Uzun bir süre boyunca resime bakmak için sık sık evi ziyaret eden Halil, bu güzel kadının suretine tarifi zor bir biçimde aşık olmuştur. Yine bu ziyaretlerden birinde, fotoğrafını gördüğü kadın, Meral, ansızın çıkagelir. Halil’in suretine aşık olduğunu öğrenen Meral, bu durumdan fazlasıyla etkilenir. Aralarında bir şeyler olacağını, Halil’in çok özel bir adam olduğunu düşünen genç kadın Halil’le aralarında özel bir şeyler olacağını düşünür. Ancak Halil yalnızca Meral’in resmine aşık olmuştur, kendisine değil…

Sinemamızın en önemli birkaç eserinden biri olan, Metin Erksan imzalı Sevmek Zamanı, yaratıcı konusu ve kaynağını aldığı psikolojik çözümlemelerle bir emsali daha çekilmesi mümkün olmayan son derece dokunaklı ve hüzünlü bir film.