0242 237 50 75

Soluksuz türkü gecesi

images_foto2016_thm-haz-19

Antalya Tabip Odası Türk Halk Müziği Korosu soluksuz türkü gecelerine

 

Antalya Tabip Odası Türk Halk Müziği Topluluğu soluksuz Türkü gecelerine bir yenisini ekledi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

18 Haziran 2019 Salı gecesi, Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde “Yaza Merhaba” konserini gerçekleştirdi. Şef Erhan Akın yönetimindeki konser repertuarı değişik yörelere ait, değerli ozanlarımızdan alınan çok sayıda eserden oluşmaktaydı. Konsere ilgi yoğun oldu. Türküler Muharrem Ertaş’la” Bilmem neden soldun böyle ”ile başladı. Seherde ağlayan bülbül-Aşık Veysel’le hüzünlendirdi. Delalım ‘la halaylara dizdi. Geleli gülmedim ben bu cihana diyerek Bozlak havasıyla yüreklere işledi. Meni attın ay gız ataşa diyerek azeri ezgileriyle buluşturdu. Repertuarda yer alan 20 eserin yanında koro potporilerle ortalığı şenlendirdi. Yüreğimizin sesi olan türkülerimizle seyirciler zaman zaman duygulandı. En sonunda Sarı saçlım mavi gözlümle gece noktalandı. Konserin sonuna doğru herkes ayakta alkış tutarken aynı zamanda ezgilere eşlik etti.

Gecenin sonunda Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Naci İşolu sözler kuşlar gibidir notalara konar sözlerle bütünleşir sesler ve sazlarla hayat bulur dedi. Konuşmasını hüzün neredeyse, aşk neredeyse, coşku neredeyse, sevgi, doğa, mücadele, yeryüzü, gökyüzü neredeyse türkü oradadır. Kısacası türkü yaşamın, insanın kendisidir diyerek tamamladı.

Şef Erhan Akın’a, koro üyelerine saz sanatçılarına vermiş oldukları emeği bizlerle buluşturdukları için teşekkür edip çiçek sundu. Bu güzel gecenin oluşmasına katkı sunan ve emeği geçen herkese teşekkür etiklerini ifade etti.

Coğrafyamızın sağladığı çok kültürlülüğün zenginliğini yaşama yansıtan türkülerimizle dolu gecelerde yeniden birlikte olmak istiyor ve tüm meslektaşlarımızı topluluğumuzun önümüzdeki dönem koro çalışmalarına davet ediyoruz. dedi.