0242 237 50 75

Tabip Odaları ne yapar

Tabip Odaları ne yapar

Prof.Dr.Ertan Yılmaz’ın katıldığı

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı stajında olan intörn doktorlarla Antalya Tabip Odasında bir toplantı yapıldı. Bu yıl eğitim müfredatı içine alınan program dahilinde Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.İlker Belek ile birlikte Antalya Tabip Odası’na gelen intörn doktorlarla TTB ve tabip odaları hakkında bir bilgilendirme/tartışma yürütüldü.

Doç.Dr. İlker Belek ile birlikte Antalya Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Ertan Yılmaz’ın katıldığı sohbet yaklaşık üç saat sürdü.

Birinci bölümde TTB ve tabip odaları nedir? Görevleri, yetkileri, sorumlulukları, üye sayıları ..nelerdir? Sağlık politikaları alanında neler yapıyorlar? Hekimlerin özlük hakları konusundaki talepleri nelerdir? Şimdiye kadar bu alanlarda TTB ve Tabip Odaları ne gibi mücadeleler verdi, neler kazandı? …. başlıklarında bir sohbet gerçekleştirildi.

İkinci bölümde ise hekimlerin haklarında ve sağlık politikalarında kazanım elde edebilmek için birlikte durmalarının ve mücadele etmenin gerekliliği/önemi üzerinde karşılıklı sohbet edildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ