0242 237 50 75

TTB ve Antalya Tabip Odası Heyeti Manavgat Yangın Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

images_manavgat-ziyaret

 

Türk Tabipleri Birliği (TTB) 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten,  TTB Merkez Konsey Üyesi Dr. Çiğdem Arslan, Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr.Nursel Şahin’in de aralarında bulunduğu 15 kişilik heyet Manavgat orman yangın bölgelerinde durum tespiti ve malzeme dağıtımı yaptılar.

FOTOĞRAFLAR İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

İncelemeleri hakkında bilgi veren Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin, “Manavgat bölgesindeki yangını ve gereksinimleri değerlendirmek amacıyla bölgeye bir ziyaret gerçekleştirdik. Daha önceki görüşmelerimizde gereksinim olarak belirtilen yanmaz eldiven, ışıldak, tepe lambası, el feneri gibi malzemelerden oluşan destek paketlerini de  dağıttık.“ dedi.

Toparladıkları çeşitli yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını ifade eden Prof. Dr.Nursel Şahin, inceleme yaptığımız yerlerde acil yiyecek, içecek ve malzeme sıkıntısı yaşanmadığına, İlk günlere göre  daha düzenli olsa bile gelen yardımlarda olan israf ve düzensizliğe dikkat çekti.

Ayrıntılı rapor hazırlıyoruz

Gözlemlerini ve değerlendirmelerini içeren hazırlayacakları ayrıntılı raporu en kısa zamanda kamuoyu paylaşacaklarını söyleyen Prof. Dr. Nursel Şahin, tüm gelişmeleri, yapılan çalışmaları, ihtiyaçları, mağduriyetleri yakından takip ettiklerini vurguladı.

Yangın bölgesinde yanan orman, yerleşim yerleri ve felakete uğrayan yurttaşlarımızla, meslektaşlarımızla, sağlık emekçileriyle, Manavgat Belediyesi Kriz Koordinasyon Merkezi başta olmak üzere kriz yönetim merkezleri yöneticileri ile  görüştüklerini ifade eden Prof. Dr.Nursel Şahin, “ Ateş düştüğü yakıyor. Geçmiş olsun dileklerimizi, dayanışma duygularımızı ve elimizden gelen her türlü katkı sunacağımız  ifade ettik ” şeklinde konuştu.

Önlemler ihmal edilmemeli

Pandeminin yangından önce yeniden bölgede  yükselişte olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Nursel Şahin, “ Görebildiğimiz kadarıyla sağlık hizmetlerinde önemli bir aksama yok. Meslektaşlarımız ve sağlık emekçileri fedakarca çalışmalarını sürdürüyorlar. Ancak bölgeye yardım etmek amacıyla dışarıdan çok sayıda insan geliyor,  salgından korunma önlemleri ihmal edilmemelidir.” dedi.