0242 237 50 75

Yılmaz: ‘Hekim açığı sanal!”

Yılmaz: ‘Hekim açığı sanal!”

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz’ın Kanal VIP’te İthal doktor konusunda bir röportajı yayınlandı.
http://www.kanalvip.com.tr/vtvhaber/haber/yilmaz-hekim-acigi-sanal_h4020.html

Yılmaz: ‘Hekim açığı sanal!”
Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz’dan ithal doktor tepkisi… Ülkemizdeki hekim açığının sanal olduğunu belirten Yılmaz, “Yunanistan’daki doktorların ülkemize davul zurnayla geleceğini düşünmüyoruz. Olsa olsa Pakistan, Afganistan ve Afrika gibi çalışma koşulları Türkiye’den daha kötü olan ülkelerden getirilebilir” dedi.
Sağlık Bakanlığı’nın doktor açığını ithal doktor getirerek karşılamak için geliştirdiği formül tepki çekmeye devam ediyor. Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz, ülkemizde doktorların çalışma koşullarına dikkat çekti.
Bazı bölgelerde doktor fazlası bulunurken bazı bölgelerde doktor açığı yaşandığını kaydeden Yılmaz, bunun da bakanlığın uygulamalarından kaynaklandığını savundu.
Başkan Yılmaz, çok basit formüllerle aslında sanal olan doktor açığının ithal doktor getirmeden çözümlenebileceğine işaret etti.
Yunanistan’daki pratisyen hekimin bile ülkemizdeki uzman hekimlerden daha fazla maaş aldığını belirten Tabip Odası Başkanı Yılmaz, “Bu nedenle Yunanistan’dan davul zurnayla doktor geleceğini düşünmüyoruz” diye konuştu.
Prof. Dr. Yılmaz, ithal doktorların hangi ülkelerden gelebileceğine değindi.

Haber: Serçin Çıldır
Kamera: İbrahim Davran