0242 237 50 75

Doğu Karadeniz Yaylaları

images_WhatsApp_Image_2021-07-07_at_16.57.19_-_Kopya

 

Değerli Meslektaşlarımız,

1-8 Ağustos 2021 ve 8-15 Ağustos 2021 tarihlerinde Düş Patikası ile açık havada Doğu Karadeniz Yaylalarını geziyoruz. Gezilerimiz 14 kişi ile sınırlı olup, katılmak isteyen meslektaşlarımızın 28 Temmuz 2021 tarihinde kadar odamız sekreteryasına kayıt yaptırmaları rica olunur. ( Cep Telefonu- TC Numarası- Mail Adresiniz kayıt sırasında gereklidir.  )

Antalya Tabip Odası

Kayıt ve İletişim için:

0 549 237 50 76 – 0 242 237 50 75 – 

Doğu Karadeniz Yayla Turu 7 Gece 8 Gün

01 – 08  Ağustos 2021  ( 14 kişi)

08 – 15  Ağustos 2021 ( 14 kişi)

TUR HAKKINDA

Doğu Karadeniz Turumuzda, engin yeşillikteki yaylaların muhteşem doğasını 7 gece 8 gün boyunca keşfe çıkıyoruz. Karadeniz turumuzda Max.14 kişilik gruplarla size özel, butik tur, ve farklı bir Karadeniz yayla turu için sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Büyülü yaylalar, muhteşem bir doğa, şelaleler, dereler, hiçbir yerde karşılaşamayacağınız yöreye özgü birçok endemik hayvan ve bitki türü… İşte burası Doğu Karadeniz ve yaylaları. Doğu Karadeniz doğası tam anlamıyla bir cennet! Yok olmaya direnen bu doğa, nice güzellikleri de içinde barındırıyor. Kendine has kültürü, Karadeniz gibi deli dolu ama tatlı mı tatlı insanı, tulumu, kemençesi ve horonu ile bizleri çağırıyor. Karadeniz yaylaları Turu; yayla turu konseptinde olup, Butik Karadeniz Turu’dur. Doğa ile bütünleşeceğimiz, anılarınızdan silinmeyecek bir hafta ile sizleri bekliyor.  Butik Yayla turumuzu, bölgeyi iyi tanıyan deneyimli rehberlerle yapacaksınız. Butik Karadeniz turumuzda yemyeşil doğanın tadını çıkarıyor, yaylalarda geziyor, salıncakta sallanıyor, muhteşem doğanın fotoğraflarını çekip, yöresel yemeklerin tadına bakıyoruz. Fındık ve çay hikayesini dinliyor, soframıza gelen çayın bahçeden fabrikasına kadar izini sürüyoruz.

1.Gün İstanbul >> Trabzon >> Rize >> Çamlıhemşin >> Tar Deresi, Bulut Şelalesi >> Ayder >> Huser Yaylası >> Fırtına Vadisi

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Antalya havaalanına gidiyoruz. Antalya Havaalanından Pegasus Havayollarının saat 09.50 uçuşu ile Trabzon’a hareket ediyoruz. Farklı illerden gelen misafirlerimiz ile Trabzon Havaalanı’nda saat 11:30 da toplanıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Karadeniz yayla turumuzun ilk durağı olan Çamlıhemşin ilçesine doğru yola koyuluyoruz. Tar Vadisi’nden Bulut Şelalesi’ne, sağlık problemi olmayan herkesin katılabileceği keyifli ve kolay bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Bu güzel vadide yürüdükten sonra Fırtına Deresi’ni takip ederek Ayder Milli Parkı’nda bulunan Ayder Yaylası’na gidiyoruz. Ayder Yaylası turumuz da gezip dinlendikten sonra, aracımız ile doğal güzelliği ve muhteşem manzarası ile bizi bekleyen Huser Yaylası’na ulaşıyoruz. Şansımız varsa Huser Yaylası’nda meşhur bulut denizi görüp, salıncakta sallanıp, manzaranın keyfini çıkartacağız. Sonrasında aracımız ile Fırtına Vadisi’ndeki otelimize dönerek birinci günü keyifli bir yorgunlukla noktalıyoruz.

2.Gün Zil Kale >>Palovit Şelalesi>> Şimşir Ormanları >> Gito Yaylası >> Badara Yaylası

Karadeniz turumuzda 2.gününde kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan Zil Kale’ye doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi kadar meşhur ve zirvede bulunan Zil Kale’den etrafı seyretmek çok keyifli olacaktır. Ardından Palovit Şelalesi’ne gidiyor ve şelalede fotograf çakilip keyif yapıyoruz. Ardından Çat Vadisi’nden geçerek Şimşir Ormanı’na ulaşıyoruz. Ormandaki molamızın ardından aslında bir Hemşin yaylası olan Gito Yaylası’na hareket ediyoruz. Doğu Karadeniz Yayla turumuzdaki en güzel manzaralardan biri burada bizi bekliyor. Gito Yaylası turumuzda manzara tek kelimeyle muhteşem. Gito Yaylasında; Verçenik, Kaçkar ve Karçal Zirvelerini hava açıksa görebileceğiz. Yaylada salıncak keyfi yaptıktan sonra Badara Yaylasına gidiyoruz. Badarayı gezip fotoğrafladıktan sonra aracımız ile otelimize dönüyoruz.

3.Gün Pokut Yaylası >> Sal Yaylası

Karadeniz turumuzun 3.gününde, sabah kahvelerimizi Şenyuva (Çinçiva Köyü) Köyü’nde içiyoruz. Burası bir ufak,şirin bir köy. Köyde gezinip tarihi Şenyuva Köprüsü’nde, anılarımızı fotoğraf makinalarımız ile ölümsüzleştirdikten sonra yola devam ediyoruz. Köyden geçerek Doğu Karadeniz’in en güzel yaylası olarak tabir edilen Pokut Yaylası’na ve yanı başında yer alan Sal Yaylası’na gideceğiz. Sal Yaylası ve ve Pokut Yaylaları arasında kolay bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Sal Yaylası turumuzda yürüdüğümüz yolun manzarası yolda peşimizi bırakmayıp bize eşlik edecek, bir de şansımız varsa muhlama yerken, bulut denizini seyredebiliriz. Pokut yaylasında konaklayacağımız pansiyonumuza yerleşiyoruz. Bu akşam pokut yaylasında konaklıyoruz. Gün batımı keyfi yaparken akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Pokut yaylasının mis gibi havasında uyuyacağız.

4.Gün Pokut Yaylası >> Fırtına Vadisi >> Kamilet Vadisi >> Mençuna Şelalesi >> Artvin >> Cehennem Deresi Kanyonu >> Şavşat

Güne Pokut Yaylası ile merhaba diyoruz. Kahvaltımızı Pokut yaylası manzarasında yapıyoruz ve ardından vadiye doğru inişe geçiyoruz. Bugün Karadeniz doğa turumuzun Artvin turu kısmına başlıyoruz.  Aracımız ile Artvin, Arhavi’ye bağlı Kamilet Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz.  Vadide bulunan Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprüleri görmeye gidiyoruz. Şelaleye yarım saatlik kolay bir yürüyüşle ulaşıyoruz. Bizi karşılayan muhteşem mazara eşliğinde çaylarımızı yudumlarken eşsiz güzellikte olan doğa, yorgunluğumuzdan eser bırakmayacaktır. Şelale gezimizin ardından aracımız ile Hopa – Cankurtaran Geçidi – Borçka üzerinden Artvin’e doğru devam ediyoruz. Artvin şehir merkezi ve dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’yi uzaktan izliyoruz. Öğlen yemeğimizi yemek üzere Artvin’de mola veriyoruz. Yemek molası ve dinlenme sonrasında, kırmızı kayalıkların içinden geçen eşsiz güzellikteki bir yoldan devam ederek Artvin’e bağlı Ardanuç ilçesinde bulunan ve dünyanın sayılı kanyon vadileri arasında yer alan Cehennem Deresi Kanyonu’nu geziyor, fotoğraflıyoruz. Ardından sakin şehirler listesinde yer alan Şavşat’a ulaşıyoruz. Şavşat köylerini en güzel görebileceğimiz konuma sahip olan Yavuzköy’deki seyir terasından muhteşem güzellikteki manzaranın tadına vararak, günü bitiriyor ve Şavşat’taki otelimize dönerek giderek dinleniyoruz.

5.Gün Şavşat >> Şavşat Karagöl >> Balıklı göl >> Tibet Kilisesi >> Şavşat

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Bugün harika manzara eşliğinde Şavşat’ın köylerini, göllerini, kiliselerini gezeceğiz. Gezimize Şavşat Kalesi’ni panoramik olarak fotoğraflayarak başlıyoruz. Sonrasında dağların içindeki güzelliği ile bizleri etkileyecek, doğa harikası olan Şavşat Karagöl’ü gezeceğiz. Karagöl gezimizin ardından Şavşat çayı kenarında bulunan Veli Köy’den geçerek Pınarlı Köyü’ne gidiyoruz. Öğlen yemeğimizi burada yedikten sonra yarım saatlik araç yolculuğu ile yine Pınarlı Köy’e bağlı Balıklı Göl’e ulaşıyoruz. Burada çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Ardından yolculuğumuza devam ederek geniş düzlükler ile birleşen dağların içindeki güzel köy, Cevizli Köyü’ne ulaşıyoruz. Cevizli Köy’de bulunan Tibet (Cevizli) Kilisesi’ni gezeceğiz. Burası ahşap evleri ve İsviçre Alplerini andıran muhteşem doğası ile bizleri büyülüyor. Buradaki gezimizi yaptıktan sonra unutulmaz güzellikteki köylerin içinden geçerek, manzarası ile bizi büyüleyecek doğanın kalbindeki otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün Şavşat >> Mısırlı >> Çurupira Yaylası >> Maral Şelalesi >> Maçahel

Kahvaltımızı yaptıktan sonra, sabah kahvelerimizi içerek Şavşat’tan ayrılıyoruz. Eşsiz güzelliğine hayran kalacağınız, ölümsüz kareler elde etmekten kendinizi alamayacağınız güzellikte bir yol sizi bekliyor. Yeşilin her tonu ile karşı karşya kalacağınız bir coğrafya, kulağınıza ve gözünüze hitap eden ve ruhunuzu arındıracak derecede güzellikte şırıl şırıl akan dere, şahane köyler ve mis gibi bir doğa. Meydancık ve Mısırlı Köyü’nden Papart Düzlüğü’ne devam ediyoruz. Aracımız ile zirve noktamızda bulunan ve doğal yayla yaşamının hala devam ettiği, Çurupira Yaylası’na konuk oluyoruz. Yaylada, doğal ürünlerden yapılmış lezzetleri tadına bakıp bir başka doğa harikası olan ve Unesco tarafından tescillenmiş Türkiye’nin tek biyosfer alanı olan Maçahel bölgesine doğru inişe geçiyoruz. Programımıza Maral Köyü’nde bulunan Maral Şelalesi ve ahşap süslemeleri ile bizleri tarihsel yolculuğa çıkaracak olan camileri gezerek devam ediyoruz. Konaklamamızı Türkiye ve Gürcistan sınırında bulunan bu güzel Gürcü köyünde yapacağız. Maçahel ve yöreye özgü, damaklarımızı şenlendirecek enfes Gürcü yemekleri bizleri bekliyor.

7.Gün Maçahel >> Borçka Karagöl >> Çeçeva Köyü>> Trabzon

Sabah kahvaltısı sonrası Macahel merkezi geziyoruz. Son kez Macahel Vadisi’ne bakıp bu diyara veda ediyoruz. Yolumuz bizi Borçka ilçesinde bulunan Karagöl Tabiat Parkı’na götürüyor. Bu güzel yerde vakit geçirip, göl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından aracımız ile Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Çeçeva Köyü’nde mola veriyoruz. Çay bahçesi fotografının en güzel çıkığı köyde; çay bahçesinde anılarımızı ölümsüzleştirdikten sonra aracımız ile Çayeli’nin meşhur kuru fasulye ve kavurmasından yiyoruz. Artık dönüş vakti diyerek biriktirdiğimiz güzel anılar ile birlikte Trabzon’a hareket ediyoruz. Konaklamamız Trabzon’da.

8.Gün Trabzon >> Antalya

Sabah erken saatte otelimizden ayrılarak Trabzon havalimanına hareket ediyoruz. Trabzon Havaalanı’ndan Pegasus Havayollarının saat 07.30 uçuşu ile Antalya’ya hareket ediyoruz.

Katılımcı Sayısı: 14 kişi ile sınırlıdır

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

7 Gece Butik Otel Konaklama

Ev Havaalanı Transferi

7 Kahvaltı

7 Akşam Yemeği

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Tur Esnasındaki Ulaşım

Hijyen Paketi

Araç içi ikramlar

Milli Park Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Antalya- Trabzon Gidiş Dönüş Uçak Bileti

Kişisel Harcamalar

Öğlen Yemekleri

Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ücret: 2 kişilik odada kişi başı 3800 TL, Tek konaklama farkı 700 TL