0242 237 50 75

Yazar meslektaşlarımızla

images_foto2016_ali-ozyurt

Yaşanmışlıklar üzerine yazılmış aynı zamanda belgesel özellik de taşıyan kitaplar

Antalya Tabip Odası yazar meslektaşlarını ağırladı.
Antalya Tabip Odası Kültür ve Sanat etkinlikleri çerçevesinde ”İyi Hekimlik Mücadelesinde 30 yıl ” UMUDUNA YAŞAMAK isimli kitabın yazarı Uz. Dr. Ali Özyurt ve SAVAŞ KÖPRÜLERİ VURUR adlı kitabın yazarı Prof. Dr. A. Özdemir Aktan’ı Kaleiçi Karaf ‘ta okurlarıyla buluşturdu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Yoğun katılımın olduğu buluşmada yazarlar okurlarının kitaplarını imzalarken aynı zamanda sohbet etme imkânı buldular. Yaşanmışlıklar üzerine yazılmış aynı zamanda belgesel özellik de taşıyan kitaplar okurların ilgisini çekti. Kitap imzalama ve kısa sohbetlerin ardından iki yazarında aynı anda okurlarla buluştuğu söyleşi ve sunum gerçekleştirildi.

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin, yazar konuklarla Antalya’da böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmış olmanın bir onur olduğunu ifade etti. Özellikle her iki yazarın meslek yaşamları boyunca gerek hekim mücadelesinde gerekse de hekimlik mesleği uygulamalarına çok önemli katkılarının olduğunun vurgusunu yaptı.

Dr. Aktan İstanbul Tabip Odası (İTO) Başkanı olduğu dönemde, birçok “tarihi” olaya bizzat içinde yaşayarak tanıklık ettiğini belirtti, “Aslında Türkiye’de yaşanan olaylara baktığımızda hepimiz tarihe tanıklık ediyoruz ama çok kolay unutuyoruz” diyor. Kimi zaman eğlenceli, çoğu zaman düşündürücü, üzücü ve acıtıcı olayları yazıya dökerken bir boşluğu doldurmayı hedeflediğini kaydeden Aktan, “Herkesin anlatacağı bir hikâye var” diyerek, herkesi anılarını yazmaya teşvik etmek istediğini de belirtiyor.

Dr. Özyurt, tıp doktoru, anestezi uzmanı, halk sağlığı doktoru ama önce insan.. Hekim olan, olmayan ama sosyal medya mecrasına azıcık girmiş olan bir kişi Ali Özyurt ismini duymuş, onun paylaşımları ile özellikle şiir paylaşımları ile büyük olasılıkla karşılaşmıştır. Ali Özyurt, aynı zamanda bir sosyal medya fenomenidir, binlerce takipçisi vardır. Yapmış olduğu sunumda tarihe yaptığı tanıklığı aynı zamanda görsel bir şölenle de izleyicilerle buluşturdu. Kitabının aynı zamanda tarihe düşülen bir kayıt olduğunu da bu şekilde ifade etmiş oldu. Soluksuz takip edilen söyleşi ve sunum sık sık katılan okurların da katılımıyla zengin bir paylaşıma dönüştü.

Katılımcıların arasında hekimlerin dışında da farklı alanlardan katılım dikkati çekti. Adeta söyleşi ve buluşmanın sonlanmasını istemeyen katılımcıların alkışlarıyla sohbet sona erdi. Dr. Şahin Antalya Tabip Odasının diğer etkinliklerinin yanında kültür ve sanat etkinliklerinin başka buluşmalarla devam edeceğini ifade etti.