0242 237 50 75

Yitirdiklerimiz gönlümüzde

Yitirdiklerimiz gönlümüzde

Pandemide yitirdiğimiz sağlık emekçilerini saygı ve özlemle anmak için

Pandemide Kaybettiğimiz Sağlık Çalışanlarını Andık

Yönetilemeyen pandemi, on binlerce vatandaşımızın ve yüzlerce sağlık çalışanımızın kaybına neden olmuştur. Önlenebilir bir hastalık nedeniyle aramızdan ayrılan canlar yüreğimizi yakmakta, öfkemizi artırmaktadır.

Bir yılı tamamlanan salgın koşullarında karşıladığımız 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında, 11 Mart 2021tarihinde pandemide yitirdiğimiz sağlık emekçilerini saygı ve özlemle anmak için Antalya Tabip Odası ve SES Antalya Şubesi’nin ortak çağrısı ile Cumhuriyet Meydanı’nda toplandık. Anma kapsamında; çelenk konulmasından sonra aramızdan ayrılan sağlık emekçileri için saygı duruşunda bulunuldu, ardından kaybettiklerimizin resimleri üzerine karanfiller bırakılıp mumlar yakıldı. Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin konuşmasında sağlık çalışanlarının tüm bu acılara karşın hastalarını yalnız bırakmadıklarını ve bırakmayacaklarını belirterek toplum sağlığı için demokrasi ve adaleti savunmaya devam edeceklerini ifade etti. Meslektaşlarımızın okuduğu duygu yüklü şiirler ve müzik dinletisi ile devam eden anma SES Antalya Şube Eş Başkanı Dr. Kaan Taşer’in konuşması ile sona erdi.
Çok sayıda meslektaşımızın ve Antalya Emek ve Demokrasi güçlerinden birçok sendika, parti, kitle örgütü temsilcilerinin katıldığı törene vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

“Yitirdiklerimiz gönlümüzde, taleplerimiz dilimizde”

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ