0242 237 50 75

Engellemelere Karşın Haklarımız İçin Alanlardayız

images_web_12aralik

 

Değerli Meslektaşlarımız,  

       Ülkemizi sağlık hizmetleri de başta olmak üzere yönetemeyen iktidar, son iki ayda ekonomideki yönetim beceriksizlikleri, bizleri yok sayan yaklaşımları ile tercihlerini yandaşlar ve büyük sermayeden yana kullanmıştır. Bilinçli yaşatılan ekonomik krizle alım gücümüzü yüzde 50’ye yakın eritmiş ve emeğimizi çalmıştır.

          Maaşlarımızda ve emeklilik haklarımızda herhangi bir iyileştirme yapılmadığı halde yapılmış gibi algı oluşturmuştur. Emekliliğimize yansıyacak yasayı tüm çalışanlara kademeli olarak yansıtmak yerine sudan bahanelerle geri çekmiştir.

          Piyasaya gelen son zamlarla tükenen tüm ülke insanları için, “Halktan ve Emekten Yana Bir Bütçe İçin Alanlardayız”. “Geçinemiyoruz” başlıklı en doğal hak taleplerimizi kamuoyuyla paylaşmak, itirazımızı iletmek, iktidara taleplerimizi, sorunları iletmek için 12 Aralık Pazar günü saat:13.00’de Aydın Kanza Parkı’nda yapacağımız toplantı ve yürüyüşümüzün engellenmeye çalışılmıştır.

          Bu tutum Dünya İnsan Hakları gününün ertesinde ülkemiz ve Antalya adına utanç vericidir.

          Tüm engellemelere rağmen Antalya Tabip Odası olarak oradaydık. İnsan haklarıyla insandır diyerek en doğal hakkımıza sahip çıktık.Hak mücadelemizden vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz.

           Bizler binlerce yıl hekimlik değerlerine bağlı olarak iyi hekimlik yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Mesleğimizin itibarsızlaştırılmasına, emeğimizin ucuzlatılmasına ve düşük ücretlere, kötü-çalışma koşullarına karşı geçmişimizden aldığımız güç ve inancımızla mücadele etmeye devam edeceğiz.

        Emekliliğimize de yansıyacak insanca yaşayabileceğimiz ücret, mesleğimizi tam anlamıyla yapabileceğimiz ,özgürce uygulayabileceğimiz çalışma ortamları hayal değildir.

Taleplerimizi,düşüncelerimizi özgürce ifade edebileceğimiz insanlık onuruna yaraşır demokratik ülke ortamı da mümkündür. Susmayacağız,korkmuyoruz,itaat etmeyeceğiz mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.

Saygılarımızla…

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.