0242 237 50 75

Kaybettiğimiz Sağlık Çalışanlarını Andık…

images_web_anma_22113

 

Pandemide Kaybettiğimiz Sağlık Çalışanlarını Andık…

Yönetilemeyen pandemi, on binlerce vatandaşımızın ve yüzlerce sağlık çalışanımızın kaybına neden olmuştur. Önlenebilir bir hastalık nedeniyle aramızdan ayrılan canlar yüreğimizi yakmakta, öfkemizi artırmaktadır.

İki yılı tamamlanan salgın koşullarında karşıladığımız 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında, 11 Mart 2022 tarihinde pandemide yitirdiğimiz sağlık emekçilerini saygı ve özlemle anmak için Cumhuriyet Meydanı’nda toplandık. Anma kapsamında; aramızdan ayrılan sağlık emekçileri için saygı duruşunda bulunuldu, ardından kaybettiklerimizin resimleri üzerine karanfiller bırakılıp mumlar yakıldı. Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin konuşmasında sağlık çalışanlarının tüm bu acılara karşın hastalarını yalnız bırakmadıklarını ve bırakmayacaklarını belirterek toplum sağlığı için demokrasi ve adaleti savunmaya devam edeceklerini ifade etti. Meslektaşlarımızın okuduğu duygu yüklü şiirler ve müzik dinletisi ile anma töreni sona erdi.
Çok sayıda meslektaşımızın, Meslek Odalarının, Derneklerin, Antalya Emek ve Demokrasi güçlerinden birçok sendika ve parti temsilcilerinin katıldığı törene vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

“Yitirdiklerimiz gönlümüzde, taleplerimiz dilimizde”

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

Antalya Tabip Odası