0242 237 50 75

Artık YETER ! Sağlıkta Şiddet Sona Ersin

images_duyuru_siddet

Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı”nın dikkate alınarak yasal düzenlemelerin bir an önce

 

İstanbul Bahçelievler’de bulunan özel bir hastanede silahlı saldırıya uğrayan meslektaşımız Dr. Fikret Hacıosman ağır yaralandı. Öncelikle meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz.

Son zamanlarda sağlık alanında şiddet olayları her geçen gün katlanarak artmaktadır. Gün geçmiyor ki ülkenin herhangi bir yerinden sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberi gelmesin. Her 24 saatte 31 sağlık çalışanı görevi başında şiddete uğruyor. Bunların üçte biri fiziksel şiddet olgusudur.

Sürdürülmekte ısrar edilen sağlık politikaları hasta hekim ilişkisini zedelemiştir. Hekimlerin yaşanan olumsuzlukların tek sorumlusu olarak gösterilmektedir

Sağlıkta şiddetin sona ermesi için, sağlığı ticarileştiren, sağlık çalışanlarını güvenliksiz ortamlarda, performansa dayalı, gece gündüz demeden çalışmaya zorlayan politikalardan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini hatırlatıyor ve TTB’nin “Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı”nın dikkate alınarak yasal düzenlemelerin bir an önce gerçekleştirilmesini talep ediyoruz.

Sağlıkta şiddetin sona ermesi için vereceğimiz mücadeleyi sonuç alıncaya kadar sürdürmekte kararlıyız. Herkes için sağlıkta ve yaşamın diğer alanlarında şiddetin olmadığı bir gelecek diliyoruz.

Antalya Tabip Odası
Yönetim Kurulu