0242 237 50 75

Dr. Kamil Furtun’u Unutmayacağız !

Dr. Kamil Furtun’u Unutmayacağız !

Ne yazık ki Dr. Kamil Furtun aramızdan ayrıldığından bu yana koşular değişmedi.

Meslektaşımız Dr. Kamil Furtun’un görev yaptığı hastanede silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitirmesinin üzerinden üç yıl geçti, onu özlemle ve saygıyla anıyoruz.

Meslektaşımızın kaybında saldırıyı gerçekleştirenin kişisel özellikleri ve hastane yönetiminin gerekli önlemleri almamasının etkili olduğunu biliyoruz. Ancak temel nedenin; ülkemizin içine sürüklendiği şiddet iklimi, her geçen gün derinleşen eşitsizlik, nefret diliyle toplumun kutuplaştırılması, mesleğimizin ve sağlık emekçilerinin değersizleştirilmesi olduğunun bilincindeyiz.

Ne yazık ki Dr. Kamil Furtun aramızdan ayrıldığından bu yana koşular değişmedi. Her gün onlarca sağlık çalışanı şiddete uğruyor. Sağlıkta şiddetin sona ermesi için, sağlığı ticarileştiren, sağlık çalışanlarını güvenliksiz ortamlarda, performansa dayalı, gece gündüz demeden çalışmaya zorlayan politikalardan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini hatırlatıyor ve TTB’nin “Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı”nın dikkate alınarak yasal düzenlemelerin bir an önce gerçekleştirilmesini talep ediyoruz.

Antalya Tabip Odası

Yönetim Kurulu