0242 237 50 75

Katliamı Kınıyor, Lanetliyoruz!

images_img1_filistin-halki

Filistin Halkına Karşı Gerçekleştirilen Katliamı Lanetllemek için Bugün (15 Mayıs 2018) saat:13.00 da Attalos Heykeli önündeyiz  (Kalekapısı karşısı)

Filistin Halkına Karşı Gerçekleştirilen Katliamı Lanetllemek için Bugün (15 Mayıs 2018) saat:13.00 da Attalos Heykeli önünde  (Kalekapısı karşısı) yapılacak Basın Açıklamasına bütün meslektaşlarımızın katılımını bekliyoruz.

 

Filistin Halkına Karşı Gerçekleştirilen Katliamı Lanetliyoruz

ABD, Ortadoğu’da çözümsüzlüğü dayatarak çatışmaları artıran, provokasyonlarla halkları birbirine kırdırmak isteyen emperyalist politikalarının bir sonucu olarak, Kudüs’ün tamamını “İsrail’in başkenti” olarak tanıyıp büyükelçiliğini resmen Tel Aviv’den Kudüs’e taşımıştır. Bu durumu protesto eden Filistinlilere karşı İsrail tarafından gerçek mermilerle gerçekleştirilen saldırılar sonucunda, aralarında çocukların da olduğu 55 kişi hayatını kaybetmiş, en az 2700 Filistinli yaralanmıştır. İsrail devletininin saldırıları derhal son bulmalı; sorumlular uluslararası mahkemelerde yargılanarak hesap vermelidir.

Filistin’de, Ortadoğu’da ve tüm dünyada adil, demokratik, eşitlikçi, özgür ve barışçıl bir yaşamın kurulması insanlığın ortak sorumluluğudur. İnsanlığa karşı suç işleyen İsrail devleti yayılmacı politikalarından vazgeçmeli, işgal ettiği topraklardan çekilmelidir. Filistinli mültecilerin kendi topraklarına dönüşleri sağlanmalıdır.

ABD’nin kışkırtıcı politikaları sonucunda, İsrail devletinin Filistinlilere karşı barışçıl gösterilerileri bastırmak amacıyla gerçekleştirdiği katliamı lanetliyor, Filistin halkının yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Filistin halkının meşru talepleri karşılanmalı; Filistin ve İsrail halklarının bir arada, barış içinde yaşamaları için gerekli her türlü çaba gösterilmelidir.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi