0242 237 50 75

Kaza mı? Göz göre göre cinayet mi?

Kaza mı? Göz göre göre cinayet mi?

Yine mi rantçılara göz yuman anlayış?

Kaza mı? Göz göre göre cinayet mi? Yine mi rantçılara göz yuman anlayış?

8 Temmuz 2018 Pazar günü saat 17:00 de Uzunköprü-Halkalı seferini yapan yolcu treni, Tekirdağ’ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi mevkiinde ray altında meydana gelen göçük nedeniyle raydan çıktı. Son açıklanan resmi rakamlara göre kazada 24 kişi ölmüş, yaralanan 124 kişinin de tedavisi çeşitli hastanelerde sürmektedir.

Uzmanların yaptıkları açıklamalara göre kazanın nedeni, teknik açıdan uygun yapılmayan dolgunun yağışla zarar görmesi ve ray altının boşalmasıdır.

Aslında Çorlu’da yaşanan, bir çok kez depremlerde, madenlerde, fabrikalarda, inşaat sektöründe yaşananlardan farklı değil. Yine işi layıkıyla yapma yerine denetimsiz, kontrolsüz, parayı önceleyen yaklaşımların sonucu olduğu apaçık belli olan adını bile tanımlamakta zorlandığımız bu durum sonraki olabileceklerin habercisi gibi gözüküyor. Bir kez daha yinelemek gerekiyor. Yeter artık ülkenin her alanında bu acıları tekrar tekrar yaşamak istemiyoruz. Sorumlular bellidir, bir an önce rantçı yaklaşımlardan vazgeçilmeli, insan yaşamı öncelenmelidir.

Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralıların bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz.

Antalya Tabip Odası
Yönetim Kurulu