0242 237 50 75

MUNZUR VADİSİ – OVACIK VE TUNCELİ TURU

images_webgezi

 

Değerli Meslektaşlarımız,

19-22 Mayıs 2022 tarihlerinde odamız ve Düş Patikası tarafından MUNZUR VADİSİ – OVACIK VE TUNCELİ TURU düzenlenecek olup,  Hakkı Kaya Ocakaçan ile gezilecektir.

Kontenjan 28 kişi ile sınırlıdır. Kayıt için “ Düş Patikası Turizm 0212 975 08 75 – Asuman ATAÇ Tel: 0535 747 90 69asuman@duspatikasi.com” ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Antalya Tabip Odası

PROGRAM

ANTALYA TABİP ODASI

MUNZUR VADİSİ – OVACIK VE TUNCELİ TURU

19-22 Mayıs 2022

1.Gün: Antalya >> Malatya >> Elazığ >> Eskibağlar

Antalya Havaalanında saat 09.00 da buluşmamızın ardından Sun Express Havayollarının saat 10:55 uçağı ile Malatya’ya uçuyoruz. Malatya Havaalanı’nda saat 12:25 da toplanıyoruz. Aracımız ile hareket ederek Elazığ’a gidiyoruz. Elazığ’ın tarihi değerlerini göreceğimiz Harput ilk durağımız. Harput Kalesi, Kilisesi, Ulu Camii, Şefik Gül Kültür Evi ve Dabakhaneyi göreceğiz. Burada Harput’un yerel lezzetlerini tadına bakacağımız tesisler bulunmakta. Harput’ta tarih, manzara ve gezi keyfinden sonra Eskibağlar’a doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından çöldeki vaha gibi karşımıza çıkıyor bağ evi. Burada şarap tadımı yapıyoruz. Eskibağlar Bağ Evi’nde üzümün hikayesini dinliyor ve keyif yapıyoruz. Aracımız ile Elazığ’da bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak dinlenmeye geçiyoruz.

2.Gün: Elazığ >> Tunceli >> Ovacık

Otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından Tunceli merkezi geziyor ve dinleniyoruz. Tunceli belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nu ziyaret ettikten sonra Aracımız ile Munzur doğa gezimizde, görseli ile akıllardan çıkmayacak güzelliklere sahip Munzur Vadisi’nden geçerek türkülere destan olan Munzur Dağları’nın güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a geliyoruz. Ovacık merkezi geziyor ve Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz. Munzur suyunun doğuş yeri olan Gözeleri gezdikten sonra Munzur nehrinin yanında bulunan otelimize yerleşiyoruz. 

3. Gün: Ovacık >> Tunceli >> Girlevik Şelalesi >> Erzincan

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. Yol üzerinde zengin bitki örtüsünün nimetlerinden de faydalanıp fotoğraf molaları vereceğiz. Munzur Vadisi’nde bulunan; Munzur’un can sularından Halbori Gözeleri ve Laş Deresi’ni görüyoruz. Tunceli merkezdeki kısa molamızın ardından. Birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan, bu eşsiz güzellikteki coğrafyada bulunan Kutu Deresi ve  Pülümür Vadisi’nden geçiyoruz. Bir sonraki durağımız Çağlayan Beldesi’nde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesi bizi bekliyor. Bol bol fotoğraf çekiyor ve doğanın keyfini çıkartıyoruz. Aracımız ile devam ediyor ve Erzincan şehir merkezine varıyoruz. Erzincan şehir gezimizin ardından Erzincan’da bulunan otelimize yerleşiyor ve dinlenmeye geçiyoruz.

4. Gün:  Erzincan >> Kemaliye >> Malatya

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kemaliye’ye doğru yol alıyoruz. Kemaliye gezimiz sırasında Doğa Tarih Müzesi, Çarşı, Kadı Gölü, Başpınar Köprüsü, tarihi evler, sokaklar ve Taş Yolu geziyoruz. Görseli ile ilgi çekici ve doğa ile bizi bütünleştiren Karanlık Kanyon’a gidiyoruz. Sırada Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü şiirinin (Orda bir köy var, uzakta, O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da O köy bizim köyümüzdür.) yazdığı Apçağa köyüne gidiyoruz. Köyü ve köyde bulunan Ahmet Kutsi Tecer Kültür Evini geziyoruz.  Aracımız ile devam ederek Ocak Köyüne geçiyoruz. Ocak Köyü ve içerisinde bulunan müze, cem evi, keçi sütü dondurma, tatlıları ile ünlü manzarası ile etkileyici bir köy. Müzeyi geziyor, yerel lezzetlerin tadına bakıyoruz. Aracımız ile devam ederek Arapgir’e bağlı Alevi köyü olan Onar köyüne gidiyoruz. Bu köy tarihi Cem Evi ve duvar resimleri ile bezeli mağaraları ile ünlü. Köyde bulunan tarihi Cem evi ve duvarlarına doğal boyalarla duvar resimleri çizilmiş mağaraları geziyoruz. Zamanda yolculuk hissi veren bir köy burası. Onar köyü’nü gezip meşhur şaraplarının tadına bakıyoruz.  Keyifli bir gezinin ardından bu güzel bölgeye veda ederek Malatya Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Malatya havaalanından Sun Express havayolları ile Antalya Havaalanına giden saat 22:55 uçuşuna binerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Konaklama
 • 3 Akşam Yemeği
 • 3 Kahvaltı
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Transferler
 • Hijyen Paketi
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğlen Yemekleri
 • Antalya-Malatya-Antalya Uçak Bileti
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri

Ücret: 2 Kişilik odada kişi başı 4500 TL, Tek kişi Konaklama farkı 900 TL

Kayıt: Düş Patikası Turizm 0212 975 08 75 – Asuman ATAÇ Tel: 0535 747 90 69

asuman@duspatikasi.com