0242 237 50 75

Sağlıkta Şiddet Rezaleti Artarak Devam Ediyor !!!

images_duyuru_ato

ntalya’ da da son 1 haftada 2 “SAĞLIKTA ŞİDDET” olayıyla sarsıldık.    

  Son 5 yılda, resmi olarak açıklanan, sağlıkta şiddet rakamı 53 000. Yani yılda yaklaşık 12 000. Yani ayda 1000, günde 30-35.  Üçte biri fiziksel şiddet. Bu rakamlar resmiyete yansıyan rakamlar. Gerçekte bunun en az 5-10 katı. Bunlar korkunç rakamlar.

         Son yılların en öne geçen sağlık sorunu maalesef bu.

         2500 yıllık “Önce zarar verme”ilkesinin yerini, iktidarın yanlış uygulamaları nedeniyle son günlerde, “Önce zarar görme” ilkesinin almasını içimiz yanarak yaşıyoruz.

            Antalya’ da da son 1 haftada 2 “SAĞLIKTA ŞİDDET” olayıyla sarsıldık.

            Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Murat Kuloğlu, emekli bir polis memuru tarafından, talebine uygun sağlık raporu vermek istemediği için Alkol Madde Bağımlılığı Araştırma Ve Uygulama Merkezi önünde ciddi şekilde fiziksel şiddete uğradı.

                Sayın hocamıza geçmiş olsun diyor, her türlü hukuki ve sosyal yönden yanında olduğumuzu ve saldırganın en ağır şekilde derhal cezalandırılmasını talep ettiğimizi herkesin bilmesini istiyoruz. 

PROF.DR. MEHMET MURAT KULOĞLU

          Yine 03 Ağustos 2017  Salı günü Antalya Muratpaşa İlçesi 3 No’lu Aile Sağlığı Merkezinde görevli  Dr.Mehmet Fatin ÖZTURAN ve Hemşiresi Nazlı EKEN, görevi başında iken, kendi 597a43b667b0a91cb4de02e7sırası gelip çağrıldığında orada bulunmayan bir kadın hasta, bir sonraki hasta içeri alındığında odaya girerek olay çıkarmış, sandalyeyle ?? doktora saldırmış, hemşire hanımın araya girmeye çalışmasıyla hemşire hanım da yaralanmıştır.  

            Saldırıya uğrayan hekim meslektaşımıza ve hemşire hanıma geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz.

            Antalya Tabip Odası olarak hukuki süreçlere müdahil olmuş bulunmaktayız ve olayın sonuna kadar takipçisi olacağız.

            Meslektaşlarımıza ve sağlık çalışanlarına yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz ve “YETER ARTIK” diyoruz. İktidardan acil çözüm çalışmaları bekliyoruz.

            Saygılarımızla..

           Antalya Tabip Odası