0242 237 50 75

Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasını Arıyorum

images_foto2016_beyaz-eylemler

17 Nisan 2019, Çarşamba günü ülkemizdeki tüm sağlık kurumlarında

SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEME YASASI ÇIKARTILSIN
17 NİSAN “SAĞLIKTA ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE GÜNÜ” İLAN EDİLSİN.

Dr. Ersin Arslan 17 Nisan 2012 günü Dr. Ersin Arslan taammüden ve göz göre göre öldürüldü.

Aradan yedi yıl geçti. TTB’nin tüm çabalarına, katkılarına rağmen sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik ciddi bir adım atılmadı. Ve bu nedenle Dr. Kamil Furtun, Dr. Aynur Dağdemir ve Dr. Fikret Hacıosman görevleri başında öldürüldüler.

Artık yeter!

Dr. Ersin Arslan’ın ölüm günü olan 17 Nisan “Sağlıkta Şiddete Karşı Mücadele Günü” olarak ilan edilsin ve TTB’nin hazırlayıp Meclis’teki bütün siyasi partilere sunduğu Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasası derhal çıkarılsın!

Bu talebimizden asla vazgeçmediğimizi ve kat’a vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha göstermek için Dr. Ersin Arslan’ın yedinci ölüm yıldönümünde bütün Türkiye’de uyarı eylemlerimizi gerçekleştireceğiz.

17 Nisan 2019, Çarşamba günü ülkemizdeki tüm sağlık kurumlarında (Aile Sağlığı Merkezleri, Toplum Sağlığı Merkezleri, Devlet Hastaneleri, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, Şehir Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Özel Tıp Merkezleri ve Özel Hastanelerde) sabah mesai başlangıcında 08.00-08.30 saatleri arasında belirlenecek bir zaman diliminde şimdiye kadar kaybettiğimiz bütün meslektaşlarımızın anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunacağız.

• Aynı gün öğleyin saat 12.30’da Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde birlikte SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEME YASASI ÇIKARTILSIN 17 NİSAN “SAĞLIKTA ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE GÜNÜ” İLAN EDİLSİN ‘’başlıklı basın açıklaması yapacağız.

• Akşam ise saat 18.45- 20.00 arasında ATTALOS heykeli önünde, sağlıkta şiddete karşı mücadelemize destek veren bütün dost kurumlar ve kişilerle birlikte,önlüklerimizi giyerek ellerimizde ışık kaynaklarımızla, fenerlerimizle “Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasını Arıyorum!” nöbeti gerçekleştireceğiz.
Tüm meslektaşlarımızı, tüm sağlık çalışanlarını bekliyoruz.

Antalya Tabip Odası
Yönetim Kurulu