0242 237 50 75

Şiddete sessiz kalmadık

images_foto2016_attolos

Antalya Tabip Odası’nın çağrısı ile sağlık kurumlarında sabah mesai başlangıcında

Türk Tabipleri Birliği (TTB), 17 Nisan 2012’de bir hasta yakını tarafından görevi başında katledilen Dr. Ersin Aslan’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla, sağlıkta şiddete sessiz kalınmaması ve TTB’nin önerisi olan Sağlıkta Şiddet Yasası’nın çıkarılması için ülke genelinde eş zamanlı etkinlik çağrısı Antalya’da yankı buldu.

Antalya Tabip Odası’nın çağrısı ile sağlık kurumlarında sabah mesai başlangıcında 08.00-09.00 saatleri arasında şimdiye kadar yaşamını yitiren hekimler anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Saat 12.30’da Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde sağlık emekçileri “SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEME YASASI ÇIKARTILSIN ,17 NİSAN “SAĞLIKTA ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE GÜNÜ” İLAN EDİLSİN ‘’ başlıklı basın açıklaması yaptılar. Açıklama öncesi yaşamını yitiren sağlık emekçileri için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Sık sık “Sağlıkta Şiddet Sona ERSİN, Susma Haykır Şiddete Hayır” sloganlarının atıldığı açıklamayı Antalya Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Nursel Şahin okudu. Ardından Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şube Eş Başkanı Kenan Akkiraz bir açıklama yaptı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Prof.Dr.Nursel Şahin’in yaptığı açıklama

Kenan Akkiraz’ın yaptığı açıklama

Saat 18.45- 20.00 arasında ise ATTALOS heykeli önünde, ışık kaynaklarıyla, fenerlerle “Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasını Arıyorum!” nöbeti gerçekleştirildi. Buradaki açıklamayı Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr.Naci İşoğlu okudu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Dr.Naci İşoğlu’nun yaptığı açıklama