0242 237 50 75

Yalvaç Antiochia ve Yoğurt Köyü gezisi

images_foto2016_sedir

 Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonumuz 14-15 Temmuz  2019 tarihlerinde

 

Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonumuz  14-15 Temmuz  2019 tarihlerinde MAVİ SEDİRLER VE BÜYÜLÜ YALVAÇ TARİHİ / Yalvaç Antiochia ve Yoğurt Köyü gezisi düzenleyecektir.

Bir gün konaklamalı Yalvaç Belediyesinin desteklediği; tarih, doğa, fotoğraf ve yayla pazarı alışverişi imkanı olan güzel bir organizasyon. Yalvaçtaki tarihi konaklarda kalınacak o nedenle sayı kısıtlı.

Bir gece konaklamalı tur ücreti Double oda 390 TL + KDV, Sigl Oda 420 / KDV dir. ( Yalvaç Belediyesinin Özel Tanıtım desteği ile)

Fiyat tabip odamız üyelerine  özel olup. Ayrıntılı  programı aşağıda bilgilerinize sunarız.

 Kayıt ve başvuru için lütfen odamız sekretaryasını 2375075 veya 05335477154 telefonlardan arayınız.

14-15 TEMMUZ MAVİ SEDİRLER VE BÜYÜLÜ YALVAÇ TARİHİ / Yalvaç Antiochia ve Yoğurt Köyü gezisi.

Bir gece konaklamalı tur ücreti Double oda 390 TL + KDV, Sigl Oda 420 / KDV dir. ( Yalvaç Belediyesinin Özel Tanıtım desteği ile)

Ücrete dâhil olanlar;
1- Ulaşım ve tüm geziler,
2- Sabah kahvaltıları ( Pazar ve Pazartesi),
3- Pazar akşam yemeği
4- Tarihi yalvaç konakların da bir gece konaklama,
5- Ören yeri girişleri,
6- Rehberizin muhteşem anlatımı,
7- Güler yüz, hoş sohbet, bol oksijen, bol manzara ve ….

Ücrete Dahil olamayanlar;
1- Öğle yemekleri
2- Köy pazarında yapılacak doğal köy ürünleri alışverişi
** Hava koşullarını düşünerek alternatifli kıyafet, rahat yürüyüş ayakkabısı önerilir.

Sabah 07.30 konya altı 5M migros önü alınış. 8.00 da lara Tera city önü alınış.

Sizler için seçtiğimiz doğal güzellikler hemen Antalya yı çıkar çıkmaz başlıyor.

Karacaören barajının muhteşem manzarasında çay molasından sonra yenişar bademli istikametine devam edip tarihi zindan mağarası önünde kahvaltı molası. Zindan mağarası euromedon eski adı ve şimdiki köprüpazarı çayı nın çıktığı kaynağın hemen altında bulunuyor. Mağara roma döneminde kutsal kabul edilip nehir tanrısı euromedon u gösteren mozaiklerle süslenmiş. Aynı zamanda mağaraya ulaşmak için roma döneminde kemerli muhteşem bir köprü yapılmış. Mağaranın derinliği 1 km olmasına rağmen bir kısmı yürüyüşe açılmış durumda. İsteyen misafirler mağrayı ziyaret edebilir. Kahvaltımızı köylü kadınlarımızın hazırlayacağı köy kahvaltısı şeklinde olup ırmağın hemen başında köprüde, muhteşem çınarlar altında olacak.

Rehberimizin gerek doğa gerek tarihi bilgileri eşliğinde yenişar bademli kızıldağ milli parkının eşsiz anıt ağaçları eşliğinde 2 bin metreye ulaşıp melikler yaylası manzarasında devam edip Beyşehir Gölü nün muhteşem kıyıları boyu devam edip kızıldağ mavi sedir ormanı doğal parkına varılacak.

Kızıldağ milli parkının yüksek oksijen oranı son yıllarda hem medyamızda hem de halk arasında popülerliğini sürdürüyor. Solunum yolu ve astım, KOAH VS hastalıkları iyileştirdiğine inanılıyor. Isparta üniversitesi kolları sıvayıp burada rehabilitasyon merkezi yapmaya ve araştırmalara başlamış durumda. Sonuçlarını önümüzdeki aylarda yine medyadan duyarız.

Mavi sedir lerde çay ve piknik modunda öğle atıştırması size ikramımız olacak. Sonra yalvaç taki konaklama mekânına ulaşıyoruz.

Konaklamamız yine sıradışı bir mekanda…

Yalvaç belediyesi öncülüğünde restore edilmiş tarihi yalvaç konaklarında.

Konağın işletmecisi bizi yalvaça özgü yeresel bir yemek menüsü ile karşılayacak… Yalvaç İn el değmemiş doğasında yetişen yöresel ürünlerden oluşan bir akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerle tarihi yalvaç meydanındaki anıt çınarın altına çay içip sohbet etmeye davetlisiniz

Ertesi sabah yine yöresel ürünlerden oluşan serpme kahvaltımızdan sonra rehberimiz bizi yörenin en önemli antik kenti Antiochia ya götürüp gezdirecek. Antiochia roma dönemi tiyatrosu, roma yolları, pazar alanları ve muhteşem August tapınağı ile bizi büyüleyecek. Yine hıristiyanlığın en önemli havarilerinden aziz paulus un burada 2 yıl yaşayıp geçimini çadır dokumasıyla sağlamış olması ve de yazıya aktarılan ilk vaazını burada vermiş olması burayı hıristiyan dünyası için çok önemli kılmakta. Nitekim pagan dinlere inanalarıda ilk kez burda hıristiyanlığa davet etmiştir: ‘ yahudi kardeşlerim ve tanrıya inananlar ‘ cümlesini kullandığı tarihi vaazı burada vermiştir. Paulus kilisesi de bu yüzden en önemli uğrak yerlerimizden biri olmuştur.

Daha sonra yalvaç şehir merkezinde bir öğle yemeği molasından sonra yöresel yoğurt ve peynirlerin imal edildiği ve yöresel ürünler alabileceğimiz bir köy ziyareti sonrası yine rotamızda bulunan eğirdir gölü kenarında bir çay molası verip Antalya ya dönüyoruz

Turlarımız profesyonel tur rehberleri tarafından organize edilmekte ve anlatımlar rehberlerimiz tarafından yapılmaktadır.